Çorlu İş İnsanları Derneği

BAŞARILAR İLE DOLU 20 YIL

Derneğimiz 19 Mayıs’ı Kutlamak İçin Anıtkabir'i Ziyaret Etti;

  1. Ana Sayfa


Derneğimiz 19 Mayıs’ı Kutlamak İçin Anıtkabir'i Ziyaret Etti;


Çorlu İş İnsanları Derneği üyelerimiz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Dernek üyelerimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir'e saygı ziyaretinde bulunarak çelenk bıraktılar. Çelenk bırakma töreni öncesinde ise tüm üyelerimiz, rehberimizin eşliğinde Anıtkabir içerisinde bulunan müzeleri gezdi.


Dernek Başkanımız Nüvit KIRÇUVAL, yaptığı açıklamada sırasında Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın anlamına vurgu yaparak; "Çorlu’nun ilk İş İnsanları ve Sanayicileri Derneği olarak, sizin ilkelerinize ve bizlere emanet ettiğiniz değerlere bağlılığınızı koruyabilmek için, yüksek huzurlarınızda; en büyük amacımızın ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim. Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması yolunda attığınız adımlar, bugün hala etkisini sürdürmekte ve yolumuza ışık tutmaktadır. Manevi huzurunuzda saygı ile eğilirken açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe, yorulmadan yürümeyi sürdüreceğimize söz veriyoruz!" dedi.


Çorlu İş İnsanları Derneği üyeleri, Anıtkabir ziyaretinin ardından milli mücadele ruhunu yaşatmak adına çeşitli etkinlikler düzenlemeyi sürdüreceklerini ve planlamalara devam ettiklerini belirttiler. Üyelerimizin Anıtkabir ziyareti, fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.